
A világ egyetlen városában sem található annyi gyógyfürdő, mint Budapesten. A város területén több, mint 100 természetes forrás található, amelyek különböző összetételű gyógyvizeket tartalmaznak. A gyógyvizek számos betegség kezelésére alkalmasak – akár az előcsarnokban iszunk belőlük egy pohárral, akár megfürdünk bennük. A fürdést követően minden esetben garantált a jó alvás.
Természetesen mindenkinek más és más a kedvenc fürdőhelye, ami nem is csoda, hiszen nagyon széles a kínálat. Van, aki az elegáns Gellértet részesíti előnyben, míg megint más a Rudast vallja kedvencének. A Veli Bej családias, a Dandár a nagy beszélgetések színhelye. A Széchenyi folyamatosan nyüzsgő, a Lukács sosem áll le. Bármit is részesítsen előnyben, Budapesten kedvére válogathat. Nézzünk is meg egy párat.
Kezdjük a sort Európa egyik legnagyobb fürdőkomplexumával, a Széchenyi Gyógyfürdővel. A komplexum 21 medencét foglal magába, Élménymedencéjében sodrófolyosó, nyakzuhany, víz alatti pezsegtetés, valamint ülőpadokba rejtett vízsugár működik. A belépőjegy nem csupán gyógyszolgáltatásokat tartalmaz, hanem olyan wellness szolgáltatásokat is, mint a szauna, a kondicionáló terem, valamint a vízi torna.
A fürdő épülete kívülről és belülről is lenyűgöző látványt nyújt, neobarokk stílusban épült. A fürdő Budapest XIV. kerületében helyezkedik el, Vajdahunyad vára, valamint az állatkert és a cirkusz veszik körül.
A Szt. Lukács gyógyfürdő és uszoda számos termálmedencét, úszómedencét és élménymedencét, wellness részleget, szaunákat, és különleges szolgáltatásokat kínál kedves vendégeinek. Úgy tartják, itt található Budapest egyik leghatásosabb gyógyvize. A szabadtéri medencék nyakzuhanyt, ülőpadpa rejtett, hátmasszírozó vízsugarat, buzgárokat és pezsgőágyakat tartalmaznak.
A gyógyfürdő Budapest II. kerületében található, Budapest egyik legrégebbi gyógyfürdője. Az épület hosszú időn át viselte a mór stílus jegyet, mára azonban ezek teljesen eltűntek. Ezen felül jellegzetes négy tornya is eltűnt, a fürdő épülete kívülről nem nyújt akkora élményt, mint a korábban említett Széchenyi Gyógyfürdő. Az épületet sokáig bővítették, mire megkapta mai formáját.