
Ez a két nevezetesség nagyon közel található egymáshoz. Budapest I. kerületében találhatóak, az egyik legnevezetesebb műemlékek közé tartoznak. Most azonban nézzük meg az egyes épületeket külön – külön.
A Halászbástya neoromán stílusban épült, páratlan panoráma kilátást nyújt. Éppen ez az oka annak, hogy évente rengeteg turista látogatja meg ezt az épületet. A bástya több szintből tevődik össze, és természetesen minél magasabb szintre térünk fel, annál csodásabb látkép tárul szemünk elé.
A Halászbástyán csúcsos kőtornyok találhatóak, amelyek a hét magyar honfoglaló vezért szimbolizálják. A „halászbástya” név arra utal, hogy a középkorban a várfalnak ezt a részét a halászok céhe védte, azonban olyan állítások is hallhatóak, miszerint az alatta lévő Halászvárosról kapta nevét.
A bástyát érdemes nappal, valamint az éjszaka során is meglátogatni, amikor az épület ki van világítva, így gyönyörű fényekben pompázik. A bástyához tömegközlekedéssel is fel lehet jutni, azonban akinek nem jelen problémát a séta, az egyszerűen felsétálhat a Dunapartról is –bár az út picit meredekebb.
A bástya mögötti Szentháromság téren található a Nagyboldogasszony-templom, amely ismertebb neve Mátyás-templom. Nagy történelmi múltra tekint vissza, minden részében a magyar történelemnek állít emléket.
A templom stílusa gótikus, neogótikus, gazdagon díszített falakkal rendelkezik, gótikus stílusú üvegablakokkal díszített, amelyeken a nemzeti hősök és szentek élete elevenedik meg.
A templom arról is híres, hogy itt koronázták meg a két utolsó magyar királyt, mindezek mellett manapság is számos rangos egyházi eseménynek és állami ünnepségnek színhelyeként szolgál. Rendszeresen koncerteket és kiállításokat szerveznek meg a templomban.
Mindenképpen érdemes meglátogatni ez a csodálatos épületet, amely már első ránézésre mindenkit magával ragad – nem hiába keresi fel rengeteg turista évente. A templom csodás, színes teteje tovább fokozza a látványt.